Telefon 888 953 495

  Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

mask

Jak bezpiecznie i szybko zezłomować samochód?

Złomowanie samochodu to proces demontażu pojazdu i sprzedaży jego części do ponownego wykorzystania lub recyklingu. Jest to świetny sposób na pozbycie się starego lub uszkodzonego samochodu bez konieczności płacenia za kosztowne naprawy. Jakie są korzyści ze złomowania pojazdu? Na czym polega bezpieczne złomowanie auta? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Na czym polega złomowanie samochodu?

Złomowanie samochodu polega na przetworzeniu pojazdu na kawałki metalu, które mogą być ponownie wykorzystane. Proces ten zaczyna się od demontażu elementów, takich jak: opony, akumulator, katalizator, płyny eksploatacyjne, skrzynia biegów i elementy silnika. Są to części, które trafią do recyklingu i będą mogły zostać ponownie wykorzystane. Następnie pracownicy skupu dokonują wyceny pojazdu i określają, ile pieniędzy można otrzymać za oddany złom. Kolejny krok to oddzielanie tworzyw sztucznych od metalu. Na samym końcu metalowe elementy zostają przetwarzane na surowce wtórne, które trafią ponownie do sprzedaży.

Dlaczego warto oddać samochód na złom?

Złomowanie samochodu to korzystna opcja dla wielu właścicieli aut. Przede wszystkim umożliwia to pozbycie się samochodu, który jest uszkodzony lub nie ma już wartości użytkowej. Ponadto oddanie samochodu na złom jest bezpieczne i ekologiczne. Zakłady zajmujące się złomowaniem muszą przestrzegać surowych przepisów dotyczących recyklingu, co zapewnia, że proces ten jest wykonywany w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego. Co więcej, po oddaniu  auta na złom można odzyskać część pieniędzy. Warto też wspomnieć o tym, że na złom można oddawać pojazdy, niezależnie od stanu technicznego i wizualnego. Mogą to być samochodu skorodowane, powypadkowe lub całkowicie uszkodzone.

 

 

 

SKUP STALI

Skupujemy odpady stalowe różnego pochodzenia. Wyceniamy je na podstawie jakości oraz ilości. Przyjmujemy złom praktycznie każdego typu. W razie potrzeby przyjedziemy po niego własnymi samochodami.

 

TRANSPORT ZŁOMU

Zapewniamy transport odpadów ze wskazanego przez klienta miejsca do naszej siedziby. Pomagamy pozbyć się złomu tym, którzy nie mają własnego, odpowiedniego środka transportu do jego przewozu. Dysponujemy własnymi, pojemnymi samochodami, a nasi kierowcy to osoby doświadczone i odpowiedzialne. W razie potrzeby pomożemy w załadunku złomu na pojazd.

 

RECYKLING

Większość złomu, który przyjmujemy w naszym skupie kierujemy do firm zajmujących się recyklingiem. Są one w stanie wydobyć z odpadów to, co najcenniejsze i nadać im nowe życie. Dbamy o środowisko naturalne i stawiamy na zrównoważoną gospodarkę odpadami.

 

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Oferujemy szeroki zakres usług dotyczących odbioru odpadów żeliwnych, nieżeliwnych i stalowych. Przyjmujemy także metale kolorowe. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz uczciwą wycenę złomu na miejscu jego przyjęcia. Pomagamy pozbyć się odpadów klientom, którzy nie mają odpowiedniego środka transportu do jego przewozu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i priorytetowo. Działamy w większości miast i miejscowości w województwie śląskim. Zapraszamy!