Telefon 888 953 495

  Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

mask

Jak prawidłowo segregować i przygotować złom i metale kolorowe do sprzedaży?

Złom i metale kolorowe to materiały, które można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do różnych celów. Złom składa się zazwyczaj z metali, takich jak żelazo i stal, natomiast metale kolorowe składają się z metali takich jak aluminium, miedź oraz inne stopy. W jaki sposób należy je przygotować do sprzedaży? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Czym jest złom i metale kolorowe?

Złom jest terminem używanym do opisania każdego wyrzuconego lub ocalonego materiału metalowego, który został zebrany z różnych źródeł. Mogą to być takie przedmioty, jak stare urządzenia, części maszyn, materiały budowlane, samochody, rowery, narzędzia i inne elementy wykonane z metalu.  Z kolei metale kolorowe to te, które nie zawierają żelaza. Przykłady obejmują: aluminium, mosiądz, miedź, ołów, nikiel, cynę, cynk i inne stopy. Metale te są często wykorzystywane w produkcji takich produktów jak komponenty elektroniczne, części maszyn przemysłowych, monety i biżuteria.

Jak przygotować złom i metale kolorowe do sprzedaży?

Aby przygotować złom i metale kolorowe do sprzedaży, należy najpierw je odpowiednio zidentyfikować i oddzielić od innych materiałów. Następnie należy je oczyścić z elementów, takich jak farba, plastik czy gumy, które mogą obniżyć wartość surowca. Czysty i odpowiednio przygotowany złom oraz metale kolorowe powinny być ułożone w osobnych pojemnikach, zgodnie z ich rodzajem. Ważne jest również, aby wiedzieć, jakie metale kolorowe skupują zakłady przetwarzające i jakie są ich ceny. Należy także pamiętać, że niektóre materiały mogą być niebezpieczne i wymagać specjalnego traktowania, takie jak baterie czy sprzęt elektroniczny.  Dlatego w takim przypadku warto skonsultować się z pracownikami skupu i poprosić o radę.

 

 

SKUP STALI

Skupujemy odpady stalowe różnego pochodzenia. Wyceniamy je na podstawie jakości oraz ilości. Przyjmujemy złom praktycznie każdego typu. W razie potrzeby przyjedziemy po niego własnymi samochodami.

 

TRANSPORT ZŁOMU

Zapewniamy transport odpadów ze wskazanego przez klienta miejsca do naszej siedziby. Pomagamy pozbyć się złomu tym, którzy nie mają własnego, odpowiedniego środka transportu do jego przewozu. Dysponujemy własnymi, pojemnymi samochodami, a nasi kierowcy to osoby doświadczone i odpowiedzialne. W razie potrzeby pomożemy w załadunku złomu na pojazd.

 

RECYKLING

Większość złomu, który przyjmujemy w naszym skupie kierujemy do firm zajmujących się recyklingiem. Są one w stanie wydobyć z odpadów to, co najcenniejsze i nadać im nowe życie. Dbamy o środowisko naturalne i stawiamy na zrównoważoną gospodarkę odpadami.

 

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Oferujemy szeroki zakres usług dotyczących odbioru odpadów żeliwnych, nieżeliwnych i stalowych. Przyjmujemy także metale kolorowe. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz uczciwą wycenę złomu na miejscu jego przyjęcia. Pomagamy pozbyć się odpadów klientom, którzy nie mają odpowiedniego środka transportu do jego przewozu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i priorytetowo. Działamy w większości miast i miejscowości w województwie śląskim. Zapraszamy!