Telefon 888 953 495

  Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

mask

Jakie metale nie podlegają skupowi?

Złom to różnego rodzaju wyroby metalowe, które nadają się do recyklingu. Skupy przyjmują wszystkie odpady, które można ponownie przetworzyć — najczęściej są to aluminiowe pręty, elementy karoserii, metalowe rury i naczynia. Na złom mogą trafić aluminium, cyna, mosiądz i miedź. A czego w takim razie na złom oddać nie można?

Każdy skup złomu odmówi przyjęcia odpadów, których sprzedaż jest prawnie zabroniona. Do tej kategorii zaliczane są przedmioty nielegalnie pozyskane, czyli na przykład elementy infrastruktury drogowej, takie jak barierki drogowe, fragmenty znaków drogowych lub pokrywy studzienek kanalizacyjnych, a także szyby kolejowe i moduły trakcji. Obostrzenia mają na celu ochronę mienia państwowego i nawet jeśli zostały nabyte w sposób legalny poprzez kupno lub licytację, to zgodnie z obowiązującym prawem oddanie ich na skup jest niemożliwe. W punkcie skupu złomu nie można także sprzedać monet będących w oficjalnym obiegu oraz elektrośmieci i zepsutych sprzętów domowych.

Rodzaje metali oddawanych na skup

Skupy złomu przyjmują złom żeliwny, stalowy i jego pochodne, a także metale nieżelazne. Są to materiały, które ulegają powolnemu rozkładowi, a w trakcie tego procesu dodatkowo korodują, co pozostaje nie bez wpływu na środowisko. Oddając takie odpady na skup, przyczyniamy się zatem do ochrony środowiska. Do metali kolorowych zaliczane są stopy niezawierające żelaza. Dobrym tego przykładem jest miedź, która znajduje się w wielu urządzeniach elektronicznych, ponieważ jest dobrym przewodnikiem prądu. Cennym surowcem jest aluminium, który cechuje się wysoką wytrzymałością pomimo mniejszej gęstości od stali. Z aluminium z recyklingu można wykonać wiele różnych elementów konstrukcyjnych. Na skupy trafiają także srebro i złoto, które mogą zostać oczyszczone i przetopione.

 

 

SKUP STALI

Skupujemy odpady stalowe różnego pochodzenia. Wyceniamy je na podstawie jakości oraz ilości. Przyjmujemy złom praktycznie każdego typu. W razie potrzeby przyjedziemy po niego własnymi samochodami.

 

TRANSPORT ZŁOMU

Zapewniamy transport odpadów ze wskazanego przez klienta miejsca do naszej siedziby. Pomagamy pozbyć się złomu tym, którzy nie mają własnego, odpowiedniego środka transportu do jego przewozu. Dysponujemy własnymi, pojemnymi samochodami, a nasi kierowcy to osoby doświadczone i odpowiedzialne. W razie potrzeby pomożemy w załadunku złomu na pojazd.

 

RECYKLING

Większość złomu, który przyjmujemy w naszym skupie kierujemy do firm zajmujących się recyklingiem. Są one w stanie wydobyć z odpadów to, co najcenniejsze i nadać im nowe życie. Dbamy o środowisko naturalne i stawiamy na zrównoważoną gospodarkę odpadami.

 

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Oferujemy szeroki zakres usług dotyczących odbioru odpadów żeliwnych, nieżeliwnych i stalowych. Przyjmujemy także metale kolorowe. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz uczciwą wycenę złomu na miejscu jego przyjęcia. Pomagamy pozbyć się odpadów klientom, którzy nie mają odpowiedniego środka transportu do jego przewozu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i priorytetowo. Działamy w większości miast i miejscowości w województwie śląskim. Zapraszamy!